Loading...
Usługi Podatkowe Martyna Preś

Podatek dochodowy od osób fizycznych

zwrot podatkowy dochodowego z zagranicy

Pracowałeś za granicą? Nawet kilka lat temu? Należy Ci się może zwrot podatku! Pomożemy Ci skutecznie odzyskać należny podatek!

Zwrot podatku z zagranicy to jeden z głównych filarów naszej działalności.
Biuro Podatkowe Martyna Preś świadczy kompleksowe usługi podatkowe, obejmujące rozliczenie podatku z krajów Uni Europejskiej, naliczonego w okresie zatrudnienia na terenie tych że krajów. Bogate doświadczenie oraz wnikliwa wiedza na temat międzynarodowego prawa podatkowego pozwala nam na efektywne rozwiązywanie problemów, z jakimi boryka się wielu Polaków.

Prowadzimy specjalistyczne doradztwo oraz załatwiamy wszelkie formalności zapewniające zwrot podatku dochodowego odprowadzonego zagranicą. Oferujemy złożenie dokumentów w odpowiednich instytucjach i gwarantujemy przepływ środków prosto na Państwa konto bankowe.
Każda powierzoną nam sprawę rozpatrujemy indywidualnie. Rzetelnie oceniamy stan prawny i możliwości odzyskania podatku w oparciu o obowiązujące ustawodawstwo. Dzięki naszej skuteczności, doświadczeniu oraz kompetentności zawsze uzyskujemy satysfakcjonujący klientów zwrot podatku z zagranicy.

Na czym polega zwrot podatku dochodowego z zagranicy

Każdy pracodawca w Uni Europejskiej jest zobowiązany potrącać pracownikowi z jego poborów zaliczkę na podatek dochodowy w momencie wypłaty pensji. Kwota podatku odprowadzana jest do Urzędu Skarbowego w kraju w którym podjeliśmy zatrudnienie.
W każdym kraju obowiązuje inna kwota wolna od podatku, jest to wartość zmienna, ustanawiana zazwyczej co roku na innym poziomie.
Dla podatnika tzn. pracownika oznacza to, że po złożeniu rocznego zeznania podatkowego w formie deklaracji podatkowej, w Urzędzie Skarbowym w kraju w którym pracował może uzyskać zwrot podatku potrąconego wcześniej od wynagrodzenia, które otrzymywał.

Zwrot podatku - w jaki sposób fiskus zwróci nam pieniądze?

Zwrot nadpłaty podatku przez fiskusa jest dokonywany na dwa sposoby:

  • Na wskazany rachunek bankowy podatnika. Warunkiem zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy jest podanie jego numeru w formularzu ZAP-3 — jeżeli jesteśmy objęci rejestrem PESEL lub NIP-7 / CEIDG-1 — jeżeli nie jesteśmy objęci rejestrem PESEL lub naszym identyfikatorem podatkowym jest NIP.
Praca za granica i zwrot podatku dochodowego

Obecnie wielu Polaków pracuje poza granicami naszego kraju, nie tylko w Niemczech, Anglii, Holandii czy Belgii ale również wiele innych krajów Uni Europejskiej, w których średnie zarobki są znacznie wyższe od tych, które można uzyskać w Polsce. Dlatego podatek dochodowy odprowadzany w formie zaliczki jest to często wysoka kwota pieniędzy, które można jednak w skuteczny sposób odzyskać, ponieważ w wielu przypadkach jest możliwy zwrot podatku z zagranicy.
Jest to dość złożona i zbiurokratyzowana procedura, która w każdym kraju przebiega według ściśle określonych zasad.
Nasza procedura działania jest prosta i przyjazna dla Klienta dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

zwrot podatkowy dochodowego z zagranicy
Nadal nie wiesz czy warto wybrać nasza firmę Usługi Podatkowe Wieluń Martyna Preś ?

Jeśli nie zdecydowałeś czy warto skorzystać z usług naszego biura - zwrotu podatkow vat/dochodowego, zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.